Čudesna braća Sinković osvojila su zlato u dvojcu bez kormilara na Olimpijskim igrama u Tokiju.
Sinkovići su već nakon uvodnih sto metara došli na vodeću poziciju koju nisu ispuštali do kraja utrke. Nakon prvih 500 metara imali su 1,16 sekundi prednosti nad drugoplasiranim Dancima. Nakon prvog kilometra povećali su prednost na nešto više od dvije sekunde. Jak bočni vjetar kao i valovi nisu omeli braću koji su sigurnim i snažnim zaveslajima grabili ka novoj olimpijskoj medalji. Iako su u posljednjih 200 metara srebrni Rumunji pokušali dostići hrvatski dvojac, to im nije pošlo za rukom. Treće mjesto osvojili su Danci.
Ovo je treća olimpijska medalja za braću Sinković, a važno je spomenuti kako su sve tri bile u različitim disciplinama. U Londonu su 2012. osvojili srebro u četvercu na pariće, a u Rio de Janeiru se okitili zlatom u dvojcu na pariće.
Ovo je treća medalja i drugo zlato za Hrvatsku na dosadašnjim Olimpijskim igrama u Tokiju.