Nogometaši Osijeka dvostrukim su programom otvorili pripremne oglede tijekom svog boravka u Umagu.

Dvoboj Osijeka i slovenskog prvoligaša Kopera završio je bez pobjednika 4:4 premda su Osječani vodili 3-0. Uvodna tri pogotka do 23. minute, postigao je Josip Špoljarić. Trenutno drugoplasirana momčad slovenskog prvenstva potom je okrenula rezultat te je u 72. minuti povela 4-3. Konačnih 4-4 postavio je Ognjen Bakić u 76. minuti.

Bijelo-plavi su potom igrali protiv mađarskog prvoligaša Honveda, koji je u ovom trenutku pretposljednja momčad tamošnjeg prvenstva. Autogolom Mihaela Žapera Honved je poveo u 24. minuti. Povratnik na terene Kristijan Lovrić je izjednačio u 69. minuti, a pobjedu Honvedu je osigurao Nenad Lukić golom devet minuta prije kraja.

Ove utakmice analizirao je i trener Rene Poms koji je rekao kako je vidio puno dobrih stvari, kao i onih na kojima moraju još raditi te je naglasio kako je siguran da će osječka momčad napredovati.

Do 14. siječnja Osječani će odigrati još dvije pripremne utakmice. Preostali protivnici su Javor (Srbija) te MOL Fehervar (Mađarska).